Албанія

Відпочинок в Албанії – це піщані пляжі Адріатики, невисокі ціни, продукти без добрив та відсутність великої кількості туристів!

Дуррес – один з найдавніших міст Албанії, головний морський порт країни (і найбільший порт на Адріатиці), другий за величиною промисловий центр після Тирани. Дуррес знаходиться на невеликому півострові на узбережжі Адріатичного моря. Його населення складає близько 205 000 жителів. Місто розташоване всього в 38 км від столиці Албанії – Тирани. Дуррес був заснований в 627 році до н.е. Тут збереглося безліч римських споруд тієї епохи: руїни візантійської і венеціанської фортець, амфітеатр. Пляжі Дурреса піщані і тягнуться на 15 км .

Ксаміл це місто Албанії, є частиною національного парку Бутринт і розташований в окрузі Саранда ( 10 км на південь ). Побудований Ксаміл в 1966 році. Місто є одним з найбільш відвідуваних прибережних курортів Албанії, як самими албанцями, так і іноземними туристами. Тут же розташований найкрасивіший пляж Албанії.

 

За головні визначні пам’ятки Ксаміла є довколишні маленькі острівці, до яких можна доплисти на катамарані або човні, взятої на прокат. На острівцях і на березі розташовані ресторани, де Вас чекає величезний вибір найсвіжіших среднеземноморских морепродуктів. Пляжі тут невеликі, але їх багато. І тільки тут в Європі розташовані пляжі з білосніжним піском, як в Домінікані. Під час пляжного відпочинку ви будете постійно спостерігати білосніжні круїзні лайнери, що пропливають між Ксамілом і о. Кофру. Ну і звичайно ж, не можна не відвідати руїни стародавнього міста Бутринт, який знаходиться всього в 15 км від Саранди.

Вльора розташований якраз на стику двох морів: Адріатичного і Іонічного. До головних повітряних воріт, аеропорту імені Матері Терези та столиці Албанії, Тирани, всього 130 км. Ще пару цікавих фактів: Вльора знаходиться всього лише в 72 км від Італії (через протоку Отранто , самий найближчий пункт до Італії на Балканах) і в 123 км від Греції (острів Корфу).

 

Навпроти півострова Вльора розташовується єдиний острів в Албанії Сазанами, який в усі часи був стратегічно важливим місцем через особливості його географічного положення.

 

У Вльорі її околицях все ще є недоторкані цивілізацією природні куточки. А саме місто пропонує відпочинок, як в місцях дикої природи, так і в упорядкованих центрах відпочинку і розваг. Пляжі Вльори найрізноманітніші в Албанії: піщані, галькові або кам’янисті, що дозволяють відчути неповторну чарівність Адріатичного і Іонічного морів і красу прекрасної Албанської Рів’єри, початком якої і є Вльора. Якщо пляжний відпочинок Вам набридне, то вас чекає надзвичайно цікава знайомство з історичними та культурними пам’ятками Влёри. Популярність Вльори серед туристів зростає з кожним роком і це пояснюється наявністю тут розвиненої інфраструктури – упорядковані пляжі, хороші дороги, великий вибір ресторанів і кафе, можливість вибору готелю з цінами на будь-який гаманець.

Саранда це чарівний невелике місто на Іонічному морі. Тут найпривабливіша набережна в Албанії.  Інфраструктура курорту добре розвинена. Тут є хороші готелі і ресторани, екскурсійні бюро запропонують безліч екскурсій.

 

Навпроти Саранди (12 км) розташований грецький острів Корфу, куди ходять щоденні пороми (в тому числі і екскурсійні). Квиток на пором до в одну сторону коштує приблизно 19 євро. Єдиний мінус Саранді це транспортна доступність. Якщо Ви хочете дістатися з Тирани, то це займе близько 4 годин, незважаючи на те, що відстань до столиці всього 280 км. Пам’яток в самій Саранді майже немає, за винятком деяких розкопок недалеко від головної площі, але тут є що подивитися з екускурсіі: прекрасні пляжі, старовинне місто Бутринт – пам’ятник архітектури під захистом ЮНЕСКО, унікальний і надзвичайно красиве підземне джерело SyriKalter ( Блакитне око ).

Хімара розташована на південному заході Албанії, на північ від перевалу Логара. Ця область Албанії має протяжність уздовж Іонічного моря близько 50 км і ширину близько 10 км. Із заходу по схід Хімара омивається Іонічним морем, з одного боку її берегової лінії розкинулися пляжі, в іншого боку височіють гори. Хімара – це гірський район, для нього характерні пагорби і гори, що врізаються в води кристально чистого Іонічного моря. Місто було побудоване стародавніми греками за часів Візантійської імперії. Надалі місто перебувало в складі албанських князівств Музакі і Аріаніті, а з розпадом Візантії і османським вторгненням в Албанію перейшов до Османської імперії.

 

Сьогодні Хімара широко відвідується туристами, які можуть як відпочити на її чудових пляжах, так і відвідати об’єкти культурної спадщини, а любителі піших гірських прогулянок зможуть знайти собі заняття на всю відпустку.