Болгарія

Сонячний берег 

Головні переваги курорту Один з найбільших курортів Болгарії Пляжна лінія протяжністю 8 км широкі та чисті піщані пляжі з пологим заходом в море Курорт – володар нагороди «Блакитний прапор» Величезний вибір дитячих розваг у готелі, на набережній і на пляжі Варіанти проживання будь-якої цінової категорії Великий вибір апарт-готелів, обладнаних кухонними куточками Чудова туристична інфраструктура Наявність великого аквапарку Action і ще декількох міні-аквапарків Галасливий і активний курорт з великою кількістю відпочивальників Добре розвинене автобусне сполучення з іншими курортами Зручне розташування стосовно аеропортів Варни та Бургаса

Святий Влас
Святий Влас відомий гостям міста не тільки своїми прекрасними пляжами, зеленим лісом і чистим повітрям. Все це нам подарувала природа цього чудового місця. Проте, те, що побудовано людськими руками, також може бути досить привабливим. Доказом тому служить недавно побудований в Святий Влас, яхтовий порт Марина Динева.
Марина Динева – це навіть не стільки відомий і розкішний яхтовий порт, скільки окремий міні-курорт на території Святого Власа. Туристичні комплекси та готелі, фешенебельні  бутіки і SPA, екскурсійні офіси, численні басейни, пальмовий променад і навіть власний приватний пляж в карибському стилі. Де б Ви не знаходилися в кварталі «Бадем» *, звідусіль відкривається прекрасна панорама на яхт-гавань, Сонячний Берег і Несебр. Важко повірити, що ще зовсім недавно, на місці Марина Динева, знаходився маленький, нічим не примітний рибальське причал. На сьогоднішній день, порт має місткість на 300 яхт, дружелюбно при цьому пропонуючи місце швартування для місцевих рибальських човнів.

Порт Марина Динева – найбільша яхт-гавань в Болгарії і в свій час була удостоєна міжнародної уваги. В тому числі, знаменитої нагородою «Бентлі» за найкращий проект. А відомий яхтовий журнал «Boat international», включив Марина Динева в список кращих яхт портів світу.
Щорічно, 18,19 і 20-го липня, в Святий Влас проходить міжнародна яхтова регатта і виставка, привертаючи увагу не тільки учасників-яхтсменів, а й численних любителів і просто роззяв.
Нічне життя Святого Власа, також зосереджена навколо яхтової пристані Марина Динева, яка вже давно є головною визначною пам’яткою для любителів барів, дискотек і просто для тих, хто любить смачно, але дорого поїсти.

 

Обзор

Основні історичні пам’ятки Обзора – це залишки античного храму Юпітера і руїни фортеці Гелеополіс.  У центрі містечка знаходиться невелика православна церква.

В околицях Обзору можна подивитися на руїни античної фортеці Козьяк. При бажанні можна з’їздити на екскурсії в місто Несебр, Варну і Созополь, а зануритися в болгарський колорит – в селах Бяла і Емона.
В самому центрі  в невеликому парку розташована мальовнича православна церква. Також в парку знаходиться своєрідна виставка старожитностей – результатів розкопок – фрагменти колон і капітелі стояв колись тут античного храму. Руїни фортеці Хеліополіс можна побачити на горі, що піднімається над Обзором.
В стародавні часи Обзор називався Хеліополіс, що означає «Місто сонця». Зараз від нього залишилися лише спогади і руїни місцевої фортеці. В околицях Огляду можна подивитися колоритні болгарські села Бьяла і Емона.

 

                           Несебер

Місто Несебр знаменитий, перш за все, своїми давніми будівлями і руїнами, що збереглися з античних часів. 40 церков – про таку кількість кажуть археологи, коли згадують це місто. Їх будівництво почалося з часів християнізації цих місць. Одна з них за переказами була побудована на місці храму Аполлона – Митрополитська церква 5 століття, найстаріша в місті. Візантійський вплив помітно в церкві Св. Стефана (9 століття). У ній зберігся іконостат, фрески, кафедра єпископа і трон 16 століття. Кінець Х століття – час побудови церки Іоанна Хрестителя, стіни якого прикрашені розписами 14 – 17 століття. Розкішний фасад церкви Св. Параскеви (13 століття) відомий своїм декором з керамічних розеток. Одна з найкрасивіших церков Болгарії знаходиться в Несебрі – Церква Христа Пантократора (Вседержителя) (13 – 14 століття), сьогодні в ній знаходиться художня галерея. Місцевий археологічний музей експонує результати розкопок археологів – предмети побуту, прикраси, монети античних часів. Старе місто Несебра містить в собі колекцію архітектури кінця 19 століття, коли були побудовані дерев’яні будинки, в яких живуть і понині.

                            Равда
Головна перевага курорту Равда – це дешевий відпочинок. Зовсім невелике містечко поблизу від аеропорту Бургаса (30 км), в 5 км від Сонячного берега і в 1,5 км від Несебра, з яким Равда з’єднує прибережна смуга. На курорті немає величезних 5 * готелів, від цього тут створюється атмосфера відокремленості і простоти. Раніше курорт Равда був місцем відпочинку радянських школярів. Місцеві дитячі табори досі приймають відвідувачів. Ще раз повторюся, що проживання та харчування вам обійдеться трохи лине в два рази дешевше, ніж в сусідньому Сонячному березі. А за пам’ятками ходити далеко не треба – в півгодини ходьби старовинне місто Несебр здивує вас своєю багатотисячолітньої історією. До речі, в останні роки курорт Равда активно розвивається і облаштовується нової готельною інфраструктурою.

                     Созополь

Багато тих хто побував на курорті Созополь не залишаються байдужими до його доброзичливій атмосфері та красивою природою цих місць. Містечко розташоване недалеко від одного з великих центрів Болгарії Бургаса і в досяжною близькості від курорту Сонячний берег.
Созополь – це дивовижне місце, де сплітається давня історія і природа. Все починалося з поселення греків 26 століть назад. Протягом всього часу існування містечка він ставав центром культури і донині ми можемо побачити письменників і художників, які приїжджають сюди за натхненням. Недалеко від узбережжя знаходиться найбільший острів на Чорному морі – Святий Іоанн. Сам Созополь розташований на півострові, обрамленому зеленню вікових дерев, а його стара частина є музеєм під відкритим небом з низки будинків епохи Болгарського відродження і занесена в список ЮНЕСКО.

                            Золоті піски

Напевно, один з найбільш розкручених курортів Болгарії – це Золоті піски. Він розташований в 18 км від міста Варни, на півночі межує з селом Кранево, а на Півдні – з дачною зоною “Чайка” і переходить в курорт Св. Костянтин і Олена. Своєю назвою він зобов’язаний золотавому дрібнозернистому піску, який розсипаний уздовж всього узбережжя. Тут постійно стежать за станом навколишнього середовища: прибережної зони моря, пляжу, за чистотою лісів і збереженням багатовікових дерев. Мальовнича природа, тепле море і шикарні піщані пляжі зустрічають вас на курорті Золоті піски, де ви зможете не тільки ніжитися під сонечком, а й знайти розвагу на будь-який смак. Це місце ідеально підходить для людей будь-якого віку, для любителів як активного, так і тихого, спокійного відпочинку. А ще на Золотих пісках можна поправити своє здоров’я в численних бальнеолечебницах, які використовують мінеральних джерела для лікування багатьох захворювань.