Куба про ковід

оновлено 30.06.2021

1 – Чи потрібна страховка, що покриває COVID-19?

Так.

2 – Чи потрібна PCR-тест при в’їзді в країну? Чи є додаткові вимоги і умови відвідування країни?

Всі мандрівники повинні заповнити “Декларацію про стан здоров’я” (форму, яку авіакомпанія надає пасажиру на борту літака).

З 1 січня 2021 року Міністерство охорони здоров’я Куби зобов’язало всіх, хто прибуває пасажирів мати при собі негативний PCR-тест, зроблений не більше 72 годин до вильоту.

Тест повинен бути зданий тільки в затверджених урядом лабораторіях. Зі списком лабораторій, схвалених МОЗ, можна ознайомитись за посиланням

Після прибуття на Кубу буде проведено повторний PCR-тест в аеропорту. Результат буде відомий протягом 24 годин.

Протягом 24 годин до отримання результату тестів туристи повинні залишатися в своєму заброньованому готелі. Після отримання негативного результату туристи можуть відпочивати і залишати межі заброньованого готелю.

3 – Які запобіжні заходи необхідно дотримуватися в аеропорту?

Всі туристи під час перебування в аеропорту повинні знаходитися в масці, дотримуватися соціальну дистанцію і використовувати антисептики.

4 – Чи буде вимірюватися температура в аеропорту? Якщо у відповідальних осіб аеропорту щодо прибулого туриста є підозра на COVID-19 яка процедура передбачена?

Після прибуття на Кубу і до моменту висадки пасажирів:
З моменту прибуття літака в аеропорт, до моменту висадки пасажирів (пасажири знаходяться в літаку), кубинськими органами охорони здоров’я та екіпажем спільно проводиться усна і документальна перевірка інформації про стан здоров’я пасажирів.

Якщо санітарний інспектор виявляє будь-яке порушення здоров’я пасажира, висадка пасажирів з літака не дозволяється, направляється запит на присутність лікаря для оцінки ситуації та прийняття відповідних рішень.

Якщо під час польоту не було зафіксовано ніяких порушень здоров’я у пасажирів, починається висадка пасажирів і вивантаження багажу з літака.

2. У аероторту:

Температурний скринінг буде проводиться для всіх туристів як після прибуття на Кубу, так і при вильоті.
Епідеміологічний нагляд, крім вимірювання температури, спостерігає за прибулими туристами в пошуках ознак або симптомів хвороби.
Пасажирів опитують про їх стан здоров’я.
Якщо у мандрівника виявлена ​​підвищена температура, будь-якої ознака або симптом інфекційного захворювання, його переводять в спеціально відведену кімнату для медичного огляду та оцінки стану для прийняття рішення відповідно до встановлених протоколами.
Наступний крок – обов’язковий PCR-тест. Для пасажирів це безкоштовно *. Результат відомий протягом 24 годин.
5 – Якою буде процедура, якщо тест позитивний?

Залежно від тяжкості симптомів турист буде ізольований в спеціальному готелі або буде поміщений в лікарню при важких симптомах Covid-19.

Турист повинен буде використовувати свою страховку для покриття витрат лікування.

Контактні особи будуть також ізольовані в спеціальному готелі.

6 – Чи потрібна обов’язкова обсервация по прильоту в країну?

Ні. Але турист повинен залишатися в номері до отримання результату PCR-тест після прильоту (результат буде отримано протягом 24 годин).

7 – Чи є обмеження по транспортним засобам на трансфер?

Ні.

8 – Чи існують правила, обов’язкові для гостей під час трансферу?

Всі туристи повинні знаходитися в масці під час трансферу.

* Уряд Куби стягує 30 доларів США ** за людини безпосередньо з авіакомпанії.

Ця вимога обумовлена ​​постановою від 01.12.2020. Так звана Санітарна ставка (Sanitary rate) у розмірі 30 доларів США ** включає не тільки витрати на проведення PCR-тесту, але і витрати на інші санітарні протоколи, які використовуються на кордоні.

У виняткових випадках, (на прикладі а \ к Condor), пасажирам при реєстрації в пункті відправлення доведеться оплатити цю вартість (30 доларів США **) авіакомпанії.

** Довідкова інформація про розмір санітарної ставки, встановленої країною перебування.