Литва

Литва – північноєвропейська держава, що лежить на березі Балтійського моря. Колись радянська країна, а тепер – член Євросоюзу. Площа Литви зовсім невелика та дорівнює площі Київської, Житомирської і половини Чернігівської областей. Тому всього за тиждень відпустки можна відвідати дуже багато місць!

Відпустка в Литві – вірне рішення для тих, хто прагне спокійного, розміреного відпочинку. Сюди сміливо можна їхати з дітьми та людьми похилого віку, адже у країні є багато лікувально-оздоровчих курортів.

Литовський клімат м’який: улітку середня температура близько +22 С, а взимку – -3 С. Погода часто хмарна, проте дощі йдуть рідко.

Литва – бюджетний варіант відпочинку в Європі. Незважаючи на високий рівень життя, ціни в країні більш ніж прийнятні. Сюди приїжджають туристи, проте їх кількість значно менша, ніж, скажімо, у Франції чи Італії.

Литовська національна кухня відрізняється від нашої, але не кардинально. Ви зможете спробувати нові страви без ризику для шлунка, який не звик до екзотики. До речі, під час відпочинку в Литві обов’язково спробуйте місцеві бальзами, настоянки і, звичайно ж, пиво!

Литва – країна з багатою історією і в 15 столітті була однією з найбільших держав Європи.

Литва – це країна замків, лісів і озер, а її столиця Вільнюс – одне із найчарівніших міст Європи. Барвисті пейзажі  Литви складаються з великих рівнин, пагорбів і піщаних дюн Балтійського узбережжя.

Литва – країна з багатою історією, тому тут ви знайдете для себе багато пам’яток архітектури, красивих замків і фортів. Литва – чудове місце для туристів, що цінують спокій і комфорт.

Також у країні багато ресторанів, кафе, нічних клубів та інших розважальних закладів. Ви можете обрати для себе або динамічний відпочинок у великих містах, або зняти затишний будиночок на лоні природи.

Майте на увазі, що в 2009 році набув чинності закон, який забороняє продаж алкоголю в магазинах з 22 вечора й до 8 ранку, але бари, кафе, ресторани звільнені від цього.

 

Клімат: Клімат Литви – помірно м, перехідний від морського на узбережжі до континентального в самих східних районах.

Середня температура у Вільнюсі середня становить 2 ° C в січні і 17,5 ° C у липні, на узбережжі – 1,6 ° C в січні і 20 ° C в липні.
Річна кількість опадів складає в середньому 490 мм в східних частинах країни і 717 мм на узбережжі.

Валюта: лит
Часовий пояс: UTC + 2
Географічне положення: Литва держава в Східній Європі, розташована на східному узбережжі Балтійського моря.
Межує з Латвією, Білорусією, Польщею і Росією (Калініградська область).
Площа країни 65,2 тис. км ².
Найвища точка – пагорб Аукштойо (Aukštojo kalnas), що знаходиться в південно-східній частині країни (293,84 м над рівнем моря).
У країні більше 3 тисяч озер (1,5% території). Найбільші річки – Німан (Нямунас, літ. Nemunas) і Неріс (літ. Neris).
Населення: Населення Литви – 3,4 млн. чоловік.
Литовці складають 83,45% населення країни, поляки – 6,74%, росіяни – 6,31%, білоруси – 1,23%.
Мова: литовська
Політичний устрій: парламентська республіка
Релігія: католицизм – 87%, православ’я – 10%

Звичайно ж, найперше варто відвідати чарівну столицю Литви – Вільнюс. Історичний центр міста занесено до списку світової спадщини ЮНЕСКО, як найбільше місто в стилі бароко. Тут можна побачити багато пам’яток архітектури, соборів, церков, музеїв, галерей, розважальних центрів і просто посидіти в затишному кафе, попиваючи смачний чай.

Куршська коса на узбережжі Балтійського моря – одне з найкрасивіших місць у країні! Піщані дюни, соснові й березові гаї й багато гарних птахів, що тут оселилися. Тут був створений національний парк.

Місто Тракай з усіх боків оточене озерами. Історія міста нараховує понад 8 століть, що, безсумнівно, позначилося на атмосфері й архітектурі міста. Тут зберігся замок Тракай, розташований на воді. Він – одне з найбільш відвідуваних туристичних місць Литви.

Поліпшити здоров’я й відпочити в родинному колі можна на бальнеологічному курорті Друскінінкай.  Тут є цілющі мінеральні води й чудові хвойні ліси. Прогулянка по мальовничих краях курорту подарує масу позитивних емоцій.

Якщо ж вам хочеться відпочити на морі, подихати цілющим повітрям і прогулятися сосновими лісами, то вам ідеально підійде курортне місто на березі Балтійського моря – Паланга.

Також Паланга – бурштиновий край. У сувенірних магазинах ви можете придбати вироби й прикраси з бурштину.