Україна про ковід

З метою протидії штаму COVID-19 «Дельта» Постановою КМУ № 787 від 28.07.2021р. і Постановою КМУ № 889 від 18.08.2021р. внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 9 грудня 2020 № 1236 “Про встановлення карантину та введення обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України на гострі респіраторні хвороби COVID-19, викликаної коронавируса SARS-CoV-2”

Перетин державного кордону на в’їзд в Україну громадянами України є безперешкодним при наявності:

Документа, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації, або міжнародного, внутрішнього сертифікату або іноземного сертифіката, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації від COVID-19.
Документа, виданого в установленому МОЗ порядку, що підтверджує отримання однієї дози вакцини від COVID-19, включеної Всесвітньою організацією охорони здоров’я до переліку дозволених для використання в надзвичайних ситуаціях.
Перетин державного кордону на в’їзд в Україну іноземцям та особам без громадянства може бути за наявності:

поліса (свідоцтва, сертифіката) страхування, який покриває витрати, пов’язані з лікуванням COVID-19, обсервацією, і діє на термін перебування в Україні
і

негативного результату тестування на COVID-19 методом полімеразної ланцюгової реакції, проведеного не більше ніж за 72 години до перетину державного кордону;
або

експрес-тесту на визначення антигену коронавируса SARS-CoV-2, проведеного не більше ніж за 72 години до перетину державного кордону;
або

документа, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації від COVID-19 вакцинами, включеними Всесвітньою організацією охорони здоров’я до переліку дозволених для використання в надзвичайних ситуаціях, виданого відповідно до Міжнародних медико-санітарних правил (2005 рік) або відповідно до укладених Україною міжнародних договорів про взаємне визнання документів про вакцинацію від COVID-19;
або

іноземного COVID-сертифікату, що підтверджує вакцинацію від COVID-19 однією або декількома дозами вакцин, включених Всесвітньою організацією охорони здоров’я до переліку дозволених для використання в надзвичайних ситуаціях, негативний результат тестування на COVID-19 методом полімеразної ланцюгової реакції або видужання особи від COVID-19, виданого уповноваженими органами іноземних держав, з якими Україною укладено міжнародні договори про взаємне визнання COVID сертифікатів
крім:

іноземців та осіб без громадянства, які не досягли 12 років.
Громадяни України, іноземці та особи без громадянства у віці від 18 років при відсутності документа, що підтверджує вакцинацію від COVID-19 і перетинають державний кордон на в’їзд, підлягають самоізоляції з установкою мобільного додатка «Дома».

Самоізоляція, обсервація особи в зв’язку з перетином державного кордону не застосовується або припиняється в разі отримання негативного результату тестування на COVID-19 методом полімеразної ланцюгової реакції або експрес-тесту на визначення антигену коронавируса SARS-CoV-2, проведена (в термін до 72 годин) після перетину державного кордону (крім осіб, які прибули з Російської Федерації, Республіки Індія і перебували на їх території більше семи днів протягом останніх 14 днів).

Детально за посиланням:
https://www.kmu.gov.ua/npas/pro-vnesennya-zmin-do-postanov-kabinetu-ministriv-ukrayini-vid-9-grudnya-2020-r-1236-i-vid-29-t180821

https://dpsu.gov.ua/ua/news/Uryad-dozvoliv-vizd-v-Ukrainu-inozemcyam-vakcinovanim-hocha-b-odniyu-dozoyu/

Питання, що стосуються обслуговування в аеропортах України
1 Чи необхідно носити маску в аеропорту?

Всі пасажири, персонал авіакомпанії і персонал аеропорту постійно носять індивідуальні захисні маски або респіратори. На стійках реєстрації та в’їздах встановлені захисні перегородки. Ми надаємо співробітникам додаткове захисні засоби, які ми також рекомендуємо пасажирам: рукавички, захисні окуляри або захисні маски і антисептики.

2 Чи буде вимірюватися температура туристів в аеропорту?

Всі пасажири, персонал авіакомпанії і персонал аеропорту проходять обов’язкову перевірку температури та зовнішні перевірки стану здоров’я на вході в термінал аеропорту. Людям з високою температурою і / або тим, у кого спостерігаються симптоми COVID-19, буде відмовлено в доступі до Терміналу.

Всі пасажири проходять обов’язкову перевірку температури та зовнішні перевірки здоров’я при посадці на рейс. Пасажирам з лихоманкою і / або тим, у кого проявляються симптоми COVID-19, буде відмовлено в перевезенні.

3 Якщо після вимірювання температури є підозра на COVID-19, якою буде подальша процедура?

Гостю буде відмовлено в польоті. Якщо у гостя є страховка від невиїзду, йому потрібно якомога швидше провести тест 19 в встановлених місцях. Якщо результат тесту буде позитивним, він може зв’язатися зі страховою компанією (через 48 годин з дати вильоту) і отримати компенсацію.

Корисні посилання:
Інформація для пасажирів, що в’їжджають в Україну
Карантинні правила і рекомендації а / к МАУ

Карантинні правила і рекомендації а / к WINDROSE
Інформація аеропорту Бориспіль – Що необхідно знати і виконувати пасажирам

Ручна поклажа:

Ручна поклажа в салон не допускається, за винятком жіночих сумок, чоловічих портфелів, ноутбуків і дитячих сумок (40x30x10 см – 5 кг). Ці обмеження введені тимчасово для забезпечення соціальної дистанції при посадці / висадці і для зменшення взаємодії членів екіпажу з багажем пасажира. Вся ручна поклажа, що перевищує ці стандарти, але відповідна старими правилами (55x40x20см – 7 кг), буде прийнята в багажне відділення літака – безкоштовно.