Ізраїль

Ізраїль – країна чотирьох морів, яка завжди привітно зустрічає своїх гостей. Відпочинок в Ізраїлі  – це перш за все поєднання духовного і фізичного начала, знаходження гармонії та балансу. Тури до Ізраїлю це не лише відпочинок на Середземному чи Червоному морях, лікування в водах Мертвого моря – це також багата екскурсійна програма та безліч можливостей для паломництва.
З відміною візового режиму – відпочинок в Ізраїлі став доступнішим та ближчим. Зараз стали частіші випадки гарячих путівок до Ізраїлю, оскільки для подорожі в цю країну необхідно мати лише закордонний паспорт та попередньо заброньований та оплачений тур, що підтверджує мету вашої подорожі

Відпочинок в Ізраїлі можна порівняти із казкою, з прекрасним сном, який хочеться дивитися знов і знов. У місті, де народився Ісус Христос, Віфлєємі, можна доторкнутися до історії життя однієї іх найшанованіших осіб, які будь-коли знав світ. А «золоте місто» Єрусалим розкриє мандрівнику усі свої сім воріт, треба лише обрати, через які саме вувійти в місто.

Але не тільки старовинними містами відома Свята Земля, адже на сході її омивають води Середзмного моря, сезон купання на якому триває з квітня по жовтень. А найнижча точка земної поверхні – Мертве море – це просто дивовижне солоне явище природи.

Доторкнутися до витоків віри у Стіни Плачу, значить вдихнути частину Ізраїлю. І навряд чи після відвідування цієї святині залишуться у людині погані думки.

Для тих, хто погано переносить спеку, варто подорожувати Ізраїлем восени, взимку або весною. В інші пори року середня температура в тих краях може сягати +35. Ця маленька країна займає достойне місце під сонцем. Створене не так давно, 1948 року, держава Ізраїль всього за кілька десятиліть перетворилоася із безкрайньої пустелі в сучасну високорозвинену країну, з населенням у 5,8 мільйонів чоловік.
Ізраіль – багатонаціональна країна, і, можливо саме це і робить її нстільки різноплановою, цікавою та мудрою. Адже на її території живуть представники не тільки єврейського народу, а й багато інших етнічних груп, які мають рівні права.

Клімат: Завдяки субтропічному клімату, в Ізраїлі більшу частину року тепло і сухо. З ранньої весни і до пізньої осені тут – тепло по-літньому, а в найпівденнішій частині країни, на відомому курорті Ейлат, тепло круглий рік. Ізраїльтяни давно звикли до такого природного явища, досить частого в їх країні, як хасмін.
Це гарячий і дуже сухий вітер, що періодично дме в літні місяці з боку пустелі, і людині не знайомій з тутешнім кліматом, доведеться до нього звикати.  Дощі в Ізраїлі, як правило, починаються в листопаді, і тривають до березня. В цей час холодшає, і температура в грудні – лютому може бути всього +18 С.
Валюта: Вирушаючи у мандрівку Ізраїлем, варто також поткрбуватися про готівку. Офіційна валюта країни – шекель, в обігу знаходяться купюри номіналом у 20, 50, 100, 200 шекелей. Більш дрібні гроші – агарот. Курс шекеля до долара США на квітень 2010 року становить 3.719 шекеля/1 долар
Часовий пояс: Турбуватися з приводу порушення біологічного ритму при перельоті не варто, адже часові пояси Ізраїля та Києва збігаються.
Географічне положення: Місце розташування Ізраїля досить цікаве та зручне з точки зору географії. Держава знаходиться у південно-західній Азії, на східному узбережжі Середземного моря, та межує з країнами: Ліваном, Сирією, Єгиптом та Іорданією. Також, в країні знаходяться два знаменитих моря – Мертве та Червоне.
Населення: В Ізраїлі мешкає 5,8 мільонів чоловік. Основна частина населення – євреї, що сповідують іудаїзм. Інші національності, представники яких мешкають в країні – це араби, росіяни, а також інші етнічні групи
Мова: В Ізраїлі дві державні мови: іврит та арабська. Але доволі широко розповсюджені також ідіш, англійська та російська мови. Тому, у туристів, як правило, не виникає проблем із спілкуванням у готелях, ресторанах, і просто на вулицях.
Політичний устрій: Ізраїль – парламентська республіка, главою якої є Президент. Верховний орган влади – Кнесет, в його склад входять 120 парламентарів.
Релігія: Основною релігією є іудаїзм, її сповідує 62% населення Ізраіля. На другому місці за разповсюдженістю – іслам – 13%. Християн в країні – 5%. Також присуутні й інші релігійні конфесії.