Найчастіше туристи мають лише приблизне розуміння, які особливості поділу готелів по зірковості. А адже всі готелі відносяться до тієї чи іншої категорії за чітко сформульованими принципами, і відповідність статусу періодично перевіряється спеціальними організаціями.

Щоб уникнути несподіванок при заселенні, потрібно знати, чим відрізняються 3-х, 4-х і 5-зіркові готелі.

Відмінності по зірковості

Готелі 3 зірки відносяться до середнього класу, 4 – до першого, 5 – до вищої категорії. Вони відрізняються:

За площею номерів: двомісний стандартний при 3-х і 4-х зірок не повинен бути менше 12 кв.м, при 5 – не менше 16 кв.м.
За оснащенням номерів: в 3-зірковому серед додаткових предметів меблювання є туалетний столик з дзеркалом, телефон для зв’язку усередині готелю, можливо, кондиціонер і сейф. У 4-зірковому, крім зазначеного, є також телефон в номері для здійснення міських дзвінків, міні-бар. У 5-зірковому – обов’язково всі згадані переваги.
Побутовими приладами та гігієнічними засобами: якщо в 3-зірковому вам нададуть тільки мило, то в 4-зірковому ви знайдете також шампунь, гель для душу, фен. У п’ятизірковому – також повний набір.
Наданням білизни: в «трійці» і «четвірці» є постільна білизна та рушники на кожного постояльця. В «п’ятірці» до цього набору додаються в більшості випадків халати і тапочки. Причому в 3-зірковому номері зміну білизни і рушників проводять 2 рази на тиждень, в 4-х і 5-зіркових – кожен день. Прибирання в усіх номерах проводиться щодня.
Територією і знаходяться на ній закладами: до «трійки» додаються максимум басейн, автостоянка і пункт обміну валют, в той час як в «четвірці» є бари, салони краси, спа, спортивний зал та ін. У п’ятизірковому готелі ви також знайдете пункт прокату автомобілів, магазини, кілька басейнів, ресторани з різною кухнею.
Як видно, чітка різниця є тільки між «трійками» і «п’ятірками». Тому потрібно орієнтуватися більше на рекомендації, відгуки та фото номерів, території готелю.